Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Zobacz, gdzie kupić bagażnik na relingi, wejdź na http://tinyurl.com/y4avg8c8

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie konieczne w trakcie urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ posiada aerodynamiczną budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Miejmy jednak na uwadze, aby dobór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]