Uchroń swoją witrynę przed filtrem w Google za nienaturalne linki

Kluczowym powodem, przez który na portal internetowy może zostać zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych groźnych sankcji?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej ilości odsyłaczy kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Manipulują one miejscem portalu w rezultatach wyszukiwania i przez to przekraczają reguły naturalnego linkowania wypracowane przez koncern Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów marketingowych najeżonych sztucznymi frazami. Szerzy się też proces kupowania linków, co jest zakazane. Gdy nieuczciwe metody zostaną wykryte, strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się natychmiastowym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 50 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że gdy na stronę zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o przywrócenie normalnej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety bardzo pracochłonny i nie zapewnia pełnego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej agencji pozycjonującej. Profesjonaliści momentalnie zidentyfikują rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie prestiżowym podmiotom.