Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

Więcej informacji o filtrze F7

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednej z ostatnich pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też cały czas poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry dokładne mini-pleat do zastosowań uniwersalnych

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i wykorzystywane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne m.in. w odkurzaczach oraz domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych zakładanych w biurach, obiektach użyteczności publicznej lub domach doskonale sprawdzą się filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki tworzą smog. Nie są dla nich trudnością też większe zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, spaliny czy zarodniki grzybów. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 warto sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej cechującą się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach minipleat złożony w mini plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry F7 i F9 występują w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wahania temperatury i wodę, co pozwala na sprawną filtrację w wymagającym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są tam, gdzie muszą być zachowane najwyższe normy sterylności powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych w branży energetycznej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46