Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie reaguje z kwasami, nie rdzewieje i nie traci swoich parametrów nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym wpływem wielu substancji chemicznych, a także polepsza jej odporność na nieprzychylne warunki. Dzięki tym cechom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na to, że stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do przechowywania sporych ilości ukończonych już środków. Wspomniane wcześniej cechy sprawiają, że zbiornik nierdzewny jest też świetnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego oraz zakładów produkujących i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe w branży spożywczej

Zbiorniki nierdzewne są często wykorzystywane w różnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, browarach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego przede wszystkim dlatego, że na tego rodzaju zasobnikach nie powstaje osad, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości zarazkami czy dzikimi drożdżami.