Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Wykonanie trawnika przy domu nie sprawi nam poważniejszych problemów – nawet, jeśli nasze ogrodnicze umiejętności nie są wystarczające. Problemy z pewnością powstaną jednak, jeśli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej powierzchni i położonych w najważniejszych miejscach – m. in. przed ogólnodostępnymi budynkami, w pobliżu przedszkoli albo w centrach miast. Takie trawniki muszą wszak świetnie się prezentować i uporać się z także bardzo nasilonym użytkowaniem. Zakładanie trawników warto więc powierzyć specjalistom i zyskać pewność, iż efekty okażą się satysfakcjonujące. O czym jednak musimy pamiętać przy wyborze firmy oferującej takie usługi?

Które trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z darni oraz nasion. Oba mają swoje wady i zalety. Te pierwsze wykorzystywane są w szczególności w czasie zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza łatwy montaż (także na zboczach) oraz od razu widoczne efekty, a także wytrzymałość na wilgoć i mróz. Trawniki z wysiewu są natomiast znacznie tańsze od trawników z darni (przez co doskonale sprawdzają się w stosowaniu na sporych areałach) oraz wymagają mniej skomplikowanej pielęgnacji.

Jakiej firmie powierzyć zakładanie trawników?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga sporej wiedzy i wykorzystania specjalistycznych maszyn (między innymi koparek lub agregatorów) oraz materiałów. Z tego względu zanim postawimy na usługi danej ekipy, staranie przemyślmy wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakimi maszynami dysponują jej pracownicy oraz czy posiadają wystarczające umiejętności. Dobrym rozwiązaniem okaże się również znalezienie komentarzy dotyczących przedsiębiorstwa w sieci – możliwe, że unikniemy dzięki temu przykrych pomyłek.