Wywóz odpadów w czasie remontu – kontenery na gruz

Mnóstwo śmieci nie może trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które produkowane są podczas wszelkiego rodzaju remontów, opróżniania poddasza bądź piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera dostarczonego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który spośród dostępnych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – typy i pojemność

Wybierając kontener, należy skoncentrować się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również zerwane panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w małych miejscowościach. Firma dostarcza kontener we wskazane miejsce. Pojemnik należy zapełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie trafia do utylizacji.