Wirtualny spacer 3D – sposób na promocję firmy w Mapach Google

Więcej o promocji firmy w Mapach Google na www.fotografsv.pl

Promocja firmy w Mapach Google to dzisiaj jeden z głównych punktów promocji marki w sieci. Z jej pomocą jesteśmy widoczni dla osób wyszukujących określonej usługi w danej lokalizacji i możemy w ten sposób zdobyć nowych klientów. Istnieje świetny sposób, by wśród mnóstwa podobnych firm w naszej miejscowości zaznaczyć swoją obecność na Mapach Google i wyprzedzić konkurentów. Jednak czym jest wirtualny spacer 3D? Jak sprawia, że promocja firmy w Mapach Google staje się bardziej efektywna? Czy warto w niego zainwestować? Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Na czym polega promocja firmy w Mapach Google?

Promocja firmy w Mapach Google zaczyna się od uzupełnienia swojej wizytówki w Google Moja Firma i zaznaczeniu swojej obecności się na mapie w danej miejscowości. Od tej pory jesteśmy oznakowani na mapie Google jako pinezka i widoczni dla użytkowników poszukujących konkretnych marek, przedsiębiorstw bądź usług. Jednak sama obecność w tym miejscu może być niewystarczająca, aby zdystansować konkurencję i zdobyć klienta. Aby promocja firmy w Mapach Google była efektywna, warto wykonać kilka kolejnych działań, które pomogą nam sprawniej się reklamować. Na pewno należy do nich uzupełnienie w wizytówce Google dodanie estetycznych zdjęć, adresu www naszej strony internetowej, wszelkich aktualnych informacji oraz odpowiedniej prezentacji firmy. Jest też inna znakomita metoda na promocję naszej firmy w Google Maps, która wyróżni nas z tłumu wielu marek, bowiem nadal mało podmiotów ją używa. Jest to wirtualny spacer po naszej firmie, który można wstawić obok tradycyjnych fotografii w wizytówce na mapach Google.

Wirtualny spacer VR – czy to się opłaca?

Wirtualny spacer po firmie to spacer analogiczny do Google Street View, ale prezentujący naszą nieruchomość lub biuro. Przy użyciu wirtualnego spaceru możemy chodzić po korytarzach i obejrzeć pomieszczenia. Taki spacer możemy też odbywać na rozmaitych urządzeniach np. telefonach komórkowych lub w okularach VR. Daje to potencjalnemu klientowi możliwość wygodnego i szybkiego sprawdzenia wszystkich „zakamarków” naszej firmy. Chociaż technika ta jest prosta do zrealizowania, jest nad wyraz efektowna i przyciąga wielu internautów. Nadal jednak niewiele przedsiębiorstw decyduje się na jej zastosowanie, pomimo tego, iż wirtualny spacer VR ma sporo zalet i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na efektywną promocję firmy w Mapach Google oraz zdystansowanie konkurencji w naszej lokalizacji. Warto dodać taki spacer w wizytówce na Mapach Google, ponieważ sama wyszukiwarka wyróżnia wizytówki posiadające profesjonalne i wysokojakościowe zdjęcia oraz wirtualne spacery. Także klienci, mając możliwość zwiedzenia naszego sklepu, hotelu czy gabinetu medycznego, dużo łatwiej dadzą się przekonać do korzystania z naszych usług. Raz wydane środki na wykonanie wirtualnego spaceru będą działały na naszą korzyść przez kolejne lata bez potrzeby ponoszenia dodatkowych kosztów.

Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]