Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Zleć uszczelnianie okien Warszawa na serwismeteo.pl

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed mrozem i wilgocią, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takiej sytuacji.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również niskimi i wysokimi temperaturami mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]