Urządzenia do audio wycieczek – dlaczego warto?

Jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie, wizyta w muzeum może stać się ciekawszym doświadczeniem. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zapewni zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Czym są audioprzewodniki?

Audioprzewodnik dla muzeów to proste w użyciu przenośne urządzenie do zwiedzania, dzięki któremu osoba odwiedzająca wystawę otrzymuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Dzięki nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą interaktywnie przeżywać wizytę w muzeum. Wszystkie urządzenia do audiowycieczek łączy prosty mechanizm obsługi i wysoka funkcjonalność. Zapewne dla sporej liczby osób odwiedzających muzea doświadczanie wystawy we własnym tempie przy jednoczesnym słuchaniu narracji o oglądanych zbiorach, będzie ciekawsze niż tradycyjne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, aby zwiększyć wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, są dopasowywane do potrzeb konkretnego muzeum, a także samego odbiorcy. Nieważne zatem, czy do muzeum trafia pokaźna grupa licealistów, rodzina z dziećmi czy wycieczka seniorów – odpowiednie dobranie treści audioprzewodnika do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

Na rynku pojawiły się najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego wybór najlepszego urządzenia do zwiedzania może okazać się dla niektórych dyrektorów muzeów trudny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia ciekawego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest także dostępność treści w innych językach. Na przykład, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia zwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w wielu językach.