Strona www na serwerze SSD – zalety rozwiązania

Dla klientów nieposiadających zaplecza technologicznego, hosting stron stanowi jedyną drogę pozwalającą na zbudowanie, udostępnienie oraz utrzymanie własnej witryny www. To, jak taka strona będzie działać, zależy przede wszystkim od jakości serwera oraz ilości zasobów udostępnianych przez firmę hostingową. Z tej przyczyny zanim wybierzemy daną ofertę powinno się dowiedzieć się, co w jej ramach dostaniemy. Dla klientów, którzy cenią sobie prędkość działania strony, niezawodność oraz bezpieczeństwo, najlepszą opcją jest hosting SSD.

Hosting SSD – dlaczego są lepsze niż HDD?

Hosting SSD, jak wskazuje nazwa, działa w oparciu o serwery wyposażone w dyski SSD (czyli solid-state drive). Dyski tego typu są oparte na technologii pamięci flash, co sprawia, że pracują znacznie szybciej niż ich tradycyjne odpowiedniki – HDD (ang. hard disk drive). Wynika to ze sposobu ich działania. Dane zapisane na takim dysku nie są kolejkowane, a system operacyjny może wykonywać operacje na kilku adresach równolegle. Zapisanie i odczytanie indywidualnej informacji na dysku SSD trwa zaledwie 0,1 milisekundy, podczas gdy w przypadku dysku HDD czas ów wynosi około 10 milisekund.

Serwer SSD – kiedy należy się na niego zdecydować?

Hosting korzystający z serwera SSD powinno się wybrać w głównej mierze ze względu na prędkość pracy. Mimo, że jest on nieco droższy od tego opartego na dyskach HDD, umożliwia stabilne działanie stron wyposażonych w modne widgety oraz tych, których płynność działania jest zależna przede wszystkim od szybkości ładowania plików multimedialnych. Na serwer SSD warto zdecydować się również jeśli poszukujemy rozwiązania umożliwiającego założenie poczty firmowej, składającej się z dużej ilości kont.