Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębów to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a o ile stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na wstępie warto wspomnieć, że implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się ogromną wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również fakt, że nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego robi się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie surowców, z których wytwarza się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.