Projekty budowlane – jak uporać się z urzędem?

Uzyskaj więcej informacji o sporządzaniu projektów budowlanych Kraków. Kliknij tu

Trudno znaleźć ważniejszą rzecz niż wzniesienie domu. Warto przy tym wiedzieć, iż nie jest to łatwe wyzwanie, zaś największe problemy wiążą się z załatwieniem wszelkich oficjalnych formalności. W pierwszej kolejności powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę – a zostanie zatwierdzone, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Projekt powinien zostać przygotowany przez architekta, zaś jego zawartość określają odpowiednie ustawy. Co zatem musi zawierać? Zachęcamy do lektury naszego tekstu.

Projekty budowlane – treść

Najistotniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Plan powinien zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz zawierać układ dotychczasowych i planowanych budynków oraz sieci energetycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się również dane o punkcie przechowywania odpadów, układzie roślin i ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też zawierać projekty wznoszonych domów, a często również informacje od podmiotów dystrybuujących media. W szczególnych przypadkach konieczne okaże się również zawarcie rezultatów badań geologicznych.

Po co są projekty budowlane?

Jak już wspomnieliśmy, projekty budowlane będą potrzebne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Nie zapominajmy, iż rozpoczęta inwestycja powinna odbywać się według planu ustalonego w owym projekcie, zaś wszelkie niedopatrzenia będą powodem jej nieodebrania.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]