Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Dowiedz się, jak zamówić utylizację starych mebli Kraków. Zajrzyj tu.

Większość z nas na pewno dobrze zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z przeróżnych względów. Aby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, z reguły chowamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na poddasze. Kłopot jednak w tym, że po kilku miesiącach i w tych pomieszczeniach stają się na tyle zagracone, że normalne korzystanie z nich bywa udręką. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże porządki często planujemy również, kiedy kupujemy zaniedbany dom lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z mieszkania, poddasza i piwnicy.

Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do śmieci komunalnych

Śmieci takie jak elementy stolarki okiennej, popsute meble, sprzęty elektroniczne czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą zostać wyrzucone do kontenera zarezerwowanego na odpady zmieszane. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z trzech rozwiązań. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce przeważnie co kilka tygodni – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci znacznych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on też o zgodną z prawem utylizację jego zawartości. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko oferują także profesjonalną pomoc przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko spalenie

Jeżeli stare meble będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy zajmującej się się utylizacją zawodowo, nie będą spopielone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe i podzieleniu ich wedle surowca, z którego są wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do wyrobu kolejnych biurek, krzeseł oraz regałów.

MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]