Po czym poznać dobre usługi hostingowe?

Jeśli posiadasz firmę, to na pewno posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – postaw na bezpieczeństwo oraz szybkość

Hosting, zwłaszcza ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, bezawaryjny, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony stanowi jeden z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, równie znaczący dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (współdzielony, dedykowany, VPS, czy też w chmurze), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być szczególnie ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna charakteryzować się dobra usługa hostingowa?

W przypadku hostingu dla firm nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się niewystarczającą jakością, a nieraz zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu umożliwiającego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Kluczowe, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale uaktualnianym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie na wypadek wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.