Opróżnianie strychów – jak wywieźć dużą ilość odpadów?

Nie każdy śmieć powinien trafić do typowego kosza na odpady. Przyczyny tych zakazów są rozmaite – czasem odpady mają za duże wymiary, innym razem zakazują tego obowiązujące w naszym kraju akty prawne. Co czynić z takimi kłopotliwymi odpadami? Możemy zawieźć je do najbliższego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, a krócej – do PSZOKU-u. W każdej gminie musi działać jeden PSZOK, chociaż w najsilniej zaludnionych miejscowościach możemy czasem wybrać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie przydatne jest wyłącznie dla osób, które posiadają własny samochód i dużą ilość wolnego czasu. Reszta słusznie uczyni, wybierając wynajem kontenera na odpady.

Remonty i sprzątanie strychów – kiedy wypożyczyć kontener?

Nietypowe odpady generowane są w toku różnego typu prac. Z reguły są to renowacje mieszkań oraz przebudowa domu – idzie przede wszystkim o duże ilości gruzu, ale też opakowań po materiałach budowlanych. Wypożyczenie kontenera okaże się również świetnym rozwiązaniem, jeżeli postanawiamy o opróżnieniu strychu – wówczas zmieścimy w nim wszelkie niepotrzebne od wielu lat niemodne meble, sprzęty i zepsute urządzenia. Roboty budowlane czy porządkowanie strychów staną się znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna mieszkania do kontenera podłączymy specjalny zsyp, dzięki któremu bez ryzyka przeniesiemy odpady bez konieczności wielokrotnego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić kontenerowy wywóz odpadów i sprzątanie strychów bądź piwnic?

Kontenerowy wywóz rozmaitych odpadów, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi oferowane m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach dostarcza się klientowi kontener o pożądanej kubaturze, który ten przez czas określony w umowie może zapełnić odpadami remontowymi albo zniszczonymi meblami. Pojemnik jest później wywożony z miejsca prac, a zgromadzone odpady transportowane są do miejsca, w którym będą przetworzone zgodnie z obowiązującym prawem.