Opieka nad grobami

Dowiedz się, kto ma w swojej ofercie sprzątanie grobów Kraków.

Wygląd miejsc spoczynku zmarłych krewnych jest dowodem naszej pamięci. Często jednak nie mamy czasu, by się nimi zająć – nawet, kiedy groby zlokalizowane są w tej samej miejscowości, gdzie mieszkamy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych bliskich pochowaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich przypadkach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by pozostać brudne – świetnym wyjściem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje opisywana pomoc?

Zainteresowanie opieką nad grobami – czemu tak popularna?

Na taką pomoc decydują się nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo znaleźć również osoby w podeszłym wieku, które na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko proponują także inne usługi, czyli zakładanie ławeczek albo pomoc w dopełnieniu administracyjnych formalności lub korekty liter.

Koszty opieki nad grobami

Ceny, jakie należy zapłacić specjalistom opiekującym się pomnikami naszych krewnych są naprawdę różne. Zależne są w szczególności od rodzaju usług – kiedy decydujemy się na jedynie pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od trzydziestu od czterdziestu zł. Jeśli natomiast zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło nagrobek co miesiąc, powinniśmy pogodzić się z wydatkiem rzędu 400 PLN rocznie. Pamiętajmy, że koszty uzależnione są również od gabarytów nagrobków, a najdroższe będzie utrzymanie rodzinnych grobowców.

Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]