Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Potrzebujesz zamówić catering świąteczny w Krakowie? Zajrzyj w to miejsce.

Koniec grudnia to okres, który spędza się na ogół wraz z rodziną, ale spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Częstokroć pracownicy firmy aranżują je na własną rękę, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, jednakże w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania często nie jest efektywny. Żeby więc ułatwić sobie kwestię organizacji firmowych spotkań bożonarodzeniowych, tych w małym gronie, jak i tych dużych, zalecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Które typowe dania znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Rzecz jasna, na wigilijnym stole powinny pojawić się tradycyjne świąteczne przysmaki. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupiący filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach również zupa grzybowa. Na talerzach nie powinno brakować też pierogów z grzybami i kapustą, które najczęściej spożywane są wespół z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej czy ryby po grecku. Warto też zadbać o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy puszysty sernik, kutię z miodem albo makowiec.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Organizację Bożego Narodzenia w firmie powinno się zainicjować z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy uzgodnić datę wydarzenia i dopasować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to ściślej oszacować prognozowaną liczbę gości imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie trafną ilość porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z pracownikami o menu i razem zdecydować się na te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest także to, by dowiedzieć się czy któryś z pracowników cierpi na alergię, np. na orzechy, które znajdują się w cieście, lub są w ekipie firmy osoby, które nie jadają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla takich pracowników trzeba zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, ale nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]