O co zapytać architekta?

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia architekta Kraków, wejdź na joannaklusak.com

Budowa domu to bez wątpienia najważniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Należy zatem starannie to zaplanować i skorzystać wtedy z porad specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze wysiłki, wywrze na pewno projekt budynku. Możemy co prawda nabyć gotowy projekt, lecz chcąc zyskać pewność, iż dom okaże się taki jak nam chodziło, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na to, iż wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się para, warto powiedzieć o tym kilka zdań.

O czym pamiętać przed spotkaniem z architektem?

To, czy projekt spełni nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od wyników rozmowy z architektem. Przygotowując się do architekta musimy wiedzieć, czego spodziewamy się po budowanym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Warto również zaznajomić się z głównymi przepisami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się denerwować, gdyż w przypadku wątpliwości mamy prawo liczyć na jego poradę.

Jakie dokumenty przygotuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. Właśnie ów dokument będzie rozpatrzony przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Muszą znaleźć się w nim rozwiązania, na jakich oprze się planowana budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do znalezienia firmy budowlanej oraz okaże się niezbędny podczas odbioru budowy. Treść obu dokumentów określają właściwe przepisy.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]