Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Jeśli dokucza Ci problem z infekcją WordPress, skieruj się na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym systemem zarządzania treścią, iż ilość witryn oraz sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowane strony na WordPress?

Witryna internetowa rozsyła spam? Logowanie jest uniemożliwione? Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś linki do nieznanych Ci adresów? To tylko kilka z potencjalnych przykładów wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takim przypadku nieodzowne jest natychmiastowa reakcja, żeby znaleźć źródło infekcji i przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerów powinno się powierzyć ekspertom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanej strony na WordPress?

Specjaliści podejmujący się usuwania wirusów ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą szczegółowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Analizują kod zainstalowanych na stronie szablonów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie ponownej ataków. Jeżeli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie spowodowało dodanie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują również wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Likwidacja wszelkich efektów zainfekowania nie gwarantuje, że taki kazus nie przydarzy się za jakiś czas, stąd ważne jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]