sala komunijna

Jak wybrać salę na komunię i inne porady odnośnie jej organizacji

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie wyczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, ponieważ to często pierwsza rzeczywiście poważna zabawa rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest wyłącznie na nim. Wobec tego rodzice robią wszystko, żeby ten dzień pozostał na długo w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – zarezerwuj jak tylko zostanie ustalony termin wydarzenia

Jeszcze przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy poczęstują gości w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w mieszkaniu jest najczęściej opcją wówczas, gdy aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, ale to już nieczęste przypadki. Przyjęcia z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich latach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet do kilkudziesięciu gości, z tej przyczyny na ogół odbywają się w domach weselnych bądź restauracjach. Jeśli pragniemy zabukować najładniejszą salę, radzimy wziąć się za poszukiwania lokalu, natychmiast jak zostanie ogłoszony termin komunii. W sezonie komunijnym poważnym problemem może stać się także znalezienie dobrej firmy cateringowej, zatem polecamy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w opracowaniu menu na komunię. Istotne jest także to, by lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, żeby dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – pamiątkowe fotografie, animator, upominki

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też następującą później zabawę gości. Tradycją są także aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem wyróżniać się przepięknymi, zadbanymi wnętrzami. Inną zaletą będzie dostęp do ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża liczba, polecamy rozważyć zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas rozmaitymi zabawami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego przyniosą podarki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w źle odbierane, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów prezentów, przykładowo zabawek-pistoletów lub cennej biżuterii.

Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]