Implantologia – uzupełnianie ubytków w uzębieniu

Implanty zębowe to najlepsza metoda na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku jednego zęba. Ich największymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zębowy, a tak naprawdę jego korona, wygląda tak samo jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ów zabieg i jak trzeba się do niego przygotować.

Implanty zębowe – kolejne kroki terapii

Zabieg założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Ponadto istotne jest także odpowiednie nastawienie i zapanowanie nad nerwami. Następnie stomatolog nacina dziąsła. To umożliwia mu dotarcie do kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu wykorzystuje się metody piezochirurgii oraz stosownie dobrane wiertła. To niesłychanie skomplikowana część zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i biegłości. Dokładność istotna jest także przy umieszczeniu implantu zęba w łożu. Gdy ten znajdzie się na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a środki przeciwbólowe

Myśl o wszczepieniu implantu zęba budzi w niektórych osobach obawy związane z możliwym dotkliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest całkowicie bezzasadny. Nowoczesna implantologia korzysta z niezwykle efektywnych środków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.