Gdy planujesz remont zadbaj o wywóz odpadów

Opróżnianie strychu bądź piwnicy, remont mieszkania, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się spore ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, gdy nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich wypadkach najlepiej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa zapewnia klientowi kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie praktycznym i bezproblemowym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zorganizować przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na przechowywanie i wywiezienie śniegu usuniętego z trawników, dróg wewnętrznych, parkingów czy boisk.