Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Zaawansowana próchnica, złamanie zęba, martwica, zapalenie miazgi czy też nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, że z reguły w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u wielu pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się obawiać tego rodzaju terapii. Obecnie stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także sporych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Leczenie kanałowe – na czym polega?

Pierwszy etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, więc podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie efektywnego środka znieczulającego. Następnie przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zębowego metalem szlachetnym, materiałem kompozytowym, ceramiką albo cementem szkło-jonomerowym.

Wybierz dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Warto zatem wybrać rzetelnego dentystę, który go wykona. Gwarancją tego, że zabieg będzie skuteczny są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu emitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala dentyście na głębokie oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie są już konieczne.