Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie jest to niestety trafione wyjście, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, ale też wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc powiedzieć kilka zdań o tym, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz trochę mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na duże skrócenie okresu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po 90 dniach. Do tej pory musi wykorzystywać zimne kompresy, a bezpośrednio po operacji – unikać alkoholu, palenia papierosów i bardzo ciepłych dań. Istotne będzie także stosowanie specjalnych preparatów, które zwalczają ból i obrzęk.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia pacjentów – dlatego tak ważne jest to, żeby wybrać właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym stażem oraz pozytywnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością znajdziemy istotne informacje.