Wraca moda na projekty domów góralskich

Projekty domów góralskich. Kliknij tutaj, aby skorzystać z usług fachowców

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez domy ceglane. Dziś jednak zaobserwować można fakt, że ich popularność powoli rośnie. Oczywiście nie jest tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak wiele plusów. Najważniejszym okazuje się na pewno wygląd – dopasowują się zarówno do willowej, jak i wiejskiej architektury. Istotne okazuje się też to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wznoszone wyłącznie z odnawialnych materiałów. Drewno może również absorbować promieniowanie wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy wydajniej sypiają oraz dbają o układ oddechowy.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl góralską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, natomiast styl ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza górami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Pamiętajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl którego jest wybudowany. Z tego powodu decydując się na takie rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe realizacje twórcy i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni klienci. Istotne jest, aby w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, iż nasze zlecenie zostanie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto też sprawdzić się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie dom – dzięki temu inwestycja przebiegnie prędzej.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]