Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Dowiedz się, gdzie kupić baseny kąpielowe

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje także halę basenową bądź ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych elementów jest jednak dużo więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]