Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Jeśli chcesz zamówić okna skrzynkowe, zobacz tutaj

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je możemy w zabytkowych kamienicach, starych chałupach oraz pałacach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w takich budynkach, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Należy przy tym zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej zakładane są również w nowszych obiektach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi jest powietrze. Jest to swego typu izolacja, która chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko dzielone są na cztery części – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i kiedyś służyły do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w budynkach zbudowanych przed laty – między innymi chatach ceglanych.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, muszą być wykonane z właściwego materiału. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę lub modrzew, jednak ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti są bowiem znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci, wiatru oraz ekstremalnych upałów.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]