Dźwigary – czy można je wynająć?

Zamów dźwigar

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest nadanie zamierzonego kształtu murom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezastąpione przy formowaniu stropów – wtedy ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego obiektu. Dzięki dźwigarom strop nie opada natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je dostać?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Skutkiem tego jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być dokładnie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, topola, buk i olcha. Nadzwyczaj istotne jest też właściwe pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed niekorzystnym działaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie zajmują się budową wielokondygnacyjnych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno i składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Z kolei przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu podejmują się zleceń tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Najlepszym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz pozostałych elementów szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]