Dlaczego warto wybrać klasyczne drzwi drewniane?

Mimo że w sklepach dostępnych jest wiele drzwi wyprodukowanych z rozmaitych surowców (na przykład ze stali czy materiałów kompozytowych), to szczególnym uznaniem producentów i klientów cieszą się nadal drzwi drewniane. Oczywiście nie może to zaskakiwać, ponieważ ich wszystkie zalety powodują, iż będą świetnym wyjściem tak wszędzie, gdzie liczy się wygoda, jak i we wnętrzach, gdzie istotniejsze są walory wizualne. Odpowiednio wykonane drzwi drewniane będą wszak wytrzymałe oraz doskonale wyglądają, zaś ich eksploatacja nie przysporzy najmniejszych problemów. Jak więc robione są drzwi drewniane? O czym pamiętać przy ich zakupie?

Drzwi drewniane – z jakich materiałów są zbudowane?

Do wyrobu drzwi mogą być stosowane różne rodzaje drewna. Najczęściej rzecz jasna wybierane bywa drewno z sosny, które jest dość wytrzymałe, zaś ponadto niedrogie, dość lekkie oraz nieprzysparzające problemów przy obróbce. Oprócz tego wykorzystywane są szczególnie pozostałe drewna europejskie – na przykład dąb oraz buk. Rysunek drewna z sosny nie nadaje się jednak do niektórych wnętrz – dlatego drzwi drewniane obkładane są obłogami z rozmaitych gatunków, zarówno tych ze Starego Kontynentu, jak i egzotycznych. Określają one charakter danego egzemplarza oraz umożliwiają dostosowanie go do dowolnych mebli czy dodatków.

Drzwi drewniane do zabytkowych budynków

Drzwi drewniane są chętnie kupowane także ze względu na fakt, iż (w przeciwieństwie do modeli wykonanych z materiałów sztucznych) mogą być używane również w klasycznie zaaranżowanych pomieszczeniach i podczas odnawiania obiektów dodanych do wykazu zabytków. Dla wielu kupujących bardzo ważne będzie także to, iż drzwi drewniane możemy wyprodukować w myśl wskazówek nabywcy, dostosowując je do jego upodobań i wymagań przestrzennych lokalu – a to jest rzecz jasna niewykonalne dla modeli ze stali oraz z coraz bardziej lubianych tworzyw sztucznych.