Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Skieruj się tu, aby zamówić ekologiczne domy drewniane.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Bardzo dobrze wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat zapewnia rewelacyjne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy z drewna świetnie nadają się dla alergików, astmatyków i osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]