Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Znajdź akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są dostępne w przystępnych cenach.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]