Renowacja starej kuchni – od czego zacząć? Praktyczny poradnik

Kuchnia to centrum życia codziennego. Warto pamiętać, że jest to również pomieszczenie, które zasadniczo wpływa na wartość Twojej nieruchomości, dodając co najmniej 15% jej wartości. Podpowiadamy, od czego zacząć renowację i jak przygotować się do spotkania z projektantem.

Renowacja starej kuchni – gotowy projekt czy kuchnia na zamówienie?

Znamy domy, w których po remoncie kuchni spotkania towarzyskie przeniosły się z pokoju do kuchni – goście gotują z gospodarzami i wszyscy spędzają miło czas. Nowoczesna kuchnia zatem to już nie tylko miejsce przygotowywania posiłków. Ma odzwierciedlać Twój styl życia, poczucie estetyki i spełniać różne funkcje zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Tylko kuchnia na zamówienie sprosta takim wymaganiom.

Jak zaprojektować kuchnię?

Wbrew pozorom, zlecenie projektu kuchni na wymiar, nie jest łatwym zadaniem. Osoby zastanawiające się nad takim rozwiązaniem, często nie wiedzą jak ma wyglądać ich idealna kuchnia oraz jakie informacje powinni przekazać projektantowi. Z tego powodu przygotowaliśmy przewodnik podpowiadający w jaki sposób przygotować się do renowacji kuchni i spotkania z projektantem. Bliska współpraca z projektantem pozwoli na zrozumienie Twoich potrzeb i stylu życia oraz zagwarantuje, że proces renowacji Twojej kuchni od wstępnego spotkania po ostateczne poprawki przełoży się na poczucie satysfakcji i wdrożenia Twojej wizji.

Pierwsze spotkanie z projektantem – jak się przygotować?

Na spotkanie w naszym studio kuchennym dobrze jest przygotować lub przynieść:

  • Plany architektoniczne pomieszczenia kuchennego z wymiarami. Wczesne planowanie kuchni w nowym mieszkaniu lub domu pomoże zredukować koszty poprawek i właściwego rozmieszczenia punktów elektrycznych i przyłączeniowych dla urządzeń.
  • Aktualne zdjęcia pomieszczenia w przypadku renowacji istniejącej kuchni.
  • Materiały online, zdjęcia z Pinterest lub inne wydruki pokazujące preferowany styl nowego wnętrza. Warto przejrzeć naszą stronę wcześniej i wybrać inspirujące zdjęcia lub kolekcje.
  • Otwarty umysł. Sugestie doświadczonego projektanta przybliżą Cię do stworzenia wymarzonej i jednocześnie funkcjonalnej kuchni.
  • Świadomość budżetu. Umożliwia podjęcie właściwych decyzji od pierwszego spotkania i wyznaczy priorytety w Twoim projekcie.

Lista kontrolna Archidom

Im więcej informacji przekażemy projektantowi na wstępnym spotkaniu tym lepiej. Rozejrzyj się po swojej obecnej kuchni i spisz jej wady i zalety. Będzie to stanowić bazę wyjściową do wprowadzenia zmian tam gdzie dostrzegasz słabe punkty i zachowania tych elementów, które się sprawdziły dotychczas. Zastanów się, ile potrzebujesz miejsca do przechowywania i jakie sprzęty kuchenne chcesz mieć w swojej kuchni. Na tym etapie możesz zapisać kolory, materiały, płytki, które przyciągnęły Twoją uwagę i mogą stanowić punkt wyjściowy Twojego nowego projektu.

Źródło tekstu: https://archidom.com.pl/renowacja-starej-kuchni-od-czego-zaczac-praktyczny-przewodnik/