Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Zamów panele podłogowe

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – nie uszkodzisz ich, czekając kilka dni – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pomieszczenia. Przed ich montażem, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych trudności.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz więc zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]