designerskie stoły drewniane

Mebel niezbędny w każdym mieszkaniu – nowoczesny stół drewniany

Czy postawiony w jadalni, w kuchni bądź w wydzielonej dla niego powierzchni loftu, stół zawsze będzie stanowił najistotniejszy mebel w domu. Zatem zamawiając stół warto zwrócić uwagę nie tylko na jego optymalny design, ale także jego jakość.

Znaczenie stołu w domu

W salonie przebywamy przez znaczną część czasu i tam także z reguły wypoczywamy, aczkolwiek to stół jest prawdziwym centralnym punktem każdej przestrzeni mieszkalnej. Chwile spędzone na wspólnych posiłkach z najbliższymi najmocniej wpływają na zacieśnianie więzi rodzinnych i towarzyskich. Stół zbliża, gdyż umożliwia bliskość wielu osób na niedużej przestrzeni, co w naturalny sposób wyzwala pragnienie konwersacji pomiędzy bliskimi. Powinno się urządzać dom tak, aby wytyczyć w nim miejsce na położenie stołu w odpowiedniej odległości np. od odwracającego uwagę telewizora. W ten sposób nie tylko najzwyklejsze posiłki, ale też spotkania imieninowe lub bożonarodzeniowe pomogą wszystkim skupić się na tym co w owej chwili jest najważniejsze, czyli kontakcie z krewnymi czy też ze znajomymi. Wiele badań dowodzi dodatkowo, że posiłek przy stole pomaga wyuczyć poprawne nawyki żywieniowe także u dzieci. Przy stole konsumujemy posiłki wolniej i bez poczucia stresu, na co znaczny wpływ ma, rzecz jasna, spędzanie czasu z rodziną.

Niepowtarzalne wzornictwo i trwałość – atuty rzemieślniczych stołów z drewna litego

Stół do kuchni lub jadalni musi być wytrzymały. Będzie bowiem codziennie używany, często nie tylko celem zjedzenia posiłku, ale również jako miejsce zrealizowania szybkich prac, do których potrzeba sporej równej powierzchni, odrabiania lekcji czy ot tak rozrywki, przykładowo gry w karty bądź w planszówki i układania puzzli z dziećmi. Współczesne designerskie stoły rzemieślnicze od uznanych projektantów charakteryzują się porywającym designem, naturalnością surowców użytych do ich produkcji (między innymi drewno dębowe oraz orzechowe), jak również niezwykłą trwałością, których na próżno szukać w asortymencie meblowych sieciówek. Twórcy designerskich stołów wykonują też stoły rozkładane, praktyczne w czasie okolicznościowych spotkań w większym gronie rodzinnym. Decydując się na zamówienie designerskiego stół z litego drewna mamy gwarancje, że nabywamy stół, który przetrzyma lata. Dostajemy jednocześnie możliwość jego personalizacji, a co za tym idzie dokładniejszego dopasowania go do dowolnego stylu, w jakim pragniemy urządzać pomieszczenie.

Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]