Lipofilling – zabieg estetyczny i rekonstrukcyjny

Zajrzyj na revitae.com.pl, aby uzyskać informacje o lipotransferze w Kielcach.

W ostatnich latach medycyna estetyczna bardzo się rozwija. Osoby, które postanawiają o poddaniu się zabiegom estetycznym, mają sposobność wyboru z licznych procedur modelowania sylwetki oraz usunięcia zmarszczek. Jedną z nich jest lipotransfer, uważany za mało inwazyjny zabieg. Jest on wykorzystywany nie tylko w celach estetycznych, ale pomaga on dodatkowo odbudować zdeformowane tkanki między innymi u pacjentów po masektomii.

Główne cechy autologicznego transferu tkanki tłuszczowej?

Zaletą lipotransferu, zwanego niekiedy lipofillingiem, jest fakt, iż w czasie zabiegu wykorzystuje się tkankę tłuszczową pobraną wprost od pacjenta i przenosi się ją w obszar ciała, któremu pragniemy dodać objętość. To daleko zmniejsza (jednakże, naturalnie, całkowicie nie wyklucza) ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej można przeprowadzić wiele zabiegów estetycznych, zaczynając od popularnych zabiegów regeneracji skóry w okolicach szyi i twarzy, po poważniejsze zabiegi, jak ujędrnienie i kształtowanie piersi czy pośladków. Uniwersalność lipotransferu przejawia się także tym, że wykorzystuje się go do usuwania blizn oraz rekonstrukcji deficytów tkanek, a także w ginekologii estetycznej, między innymi do modelowania wzgórka łonowego. Kolejnym istotnym atutem lipotransferu jest z pewnością trwałość osiągniętych z jego pomocą rezultatów.

Przeciwwskazania do lipofillingu

Nie każda osoba, która odwiedzi klinikę medycyny estetycznej z zamierzeniem poddania się lipotransferowi, będzie dopuszczona do tego zabiegu. Lekarz specjalista na podstawie aktualnych wyników badań analizuje szczegółowo stan zdrowia każdego pacjenta. Lipofillingu nie wykonuje się m.in. u kobiet w ciąży, u osób walczących z nowotworem i u cierpiących na zakrzepicę, nadciśnienie, choroby serca oraz niewydolność nerek. Jak wygląda zabieg lipotransferu? Na pierwszym etapie w znieczuleniu punktowym pozyskuje się od pacjenta tkankę tłuszczową z rejonu bioder, brzucha bądź ud. Z pobranego materiału odizolowuje się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste, a następnie wstrzykuje się ją w te rejony ciała, którym pragniemy nadać większą objętość. Przeważnie są to szyja i twarz.

“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]