Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Nigdy wcześniej nie znalazłeś tak dobrej oferty kursu Adobe Photoshop!

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie stara się opanować znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie narzędzia można wykorzystać?

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który pomimo iż powstał jako oprogramowaniem do obróbki fotografii, szybko został podstawowym softwarem ilustratorów oraz game developerów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak np. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelą. Digital painting daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka podstaw działania oprogramowania

Zasadniczo uczenie się malarstwa komputerowego toczy się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednak żeby właściwie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz ważne metody korzystania z pędzli, polecamy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Ważne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]