Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Dowiedz się więcej o kursie rysunku architektonicznego

Architektura to od wielu lat jeden z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego wielką popularność wpływa sporo czynników – w głównej mierze fakt, że są to bardzo interesujące studia oraz szansa na i angażującej pracy po ich ukończeniu. Aby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale też umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami dobrze jest odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób posiadających co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje uczestnikom niezbędne wiadomości dotyczące kompozycji i perspektywy, jak również specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W toku kursu przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im przygotować pracę, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – nie tylko zajęcia praktyczne

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko lekcje rysunku, ale także wskazówki zawodowców, które pomogą przyszykować się lepiej do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Lublinie, Łodzi, Gdańsku lub za granicą). Uczniowie mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego zobaczą, co czeka ich w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się niezbędna na egzaminie i podczas studiów.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]