Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Jeśli chcesz kupić kask jeździecki, odwiedź ten adres

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, przez sporą prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa dostępne są dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask nie warto także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie dostaniemy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]