Sterylna czystość w miejscu pracy – środki do dezynfekcji

Więcej szczegółów o środkach dezynfekcyjnych stosowanych w szpitalach.

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Jak działają i gdzie są używane? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – zawartość i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków antyseptycznych z reguły znajdziemy poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, alkohol, chlor, aldehydy, czterorzędowe związki amonowe, jak również dużo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą płyny w sprayu, żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu blenderów, sztućców, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]