shuttersy w salonie, okiennice wewnętrzne

Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można zastosować także w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne zastosowanie

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy zauważalnie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co sprawia, że wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bowiem to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia oraz przyjmują tu gości. Z tego powodu wypada zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie wygodny. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, jeśli chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – świetna bariera przed hałasem

Możliwość regulacji wnikania światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże też z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie regulować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo ogromny wpływ na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei zimą dłużej utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego takie okiennice skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w łazience oraz w kuchni.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]