Pasta do mycia rąk – skuteczne działanie dzięki właściwościom trącym

Jeśli potrzebujesz pasty BHP, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/higiena/pasty-do-rak.html.

Pracownicy warsztatów samochodowych, kominiarze, osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych czy rzemieślnicy – to zaledwie niektóre z grup zawodowych narażonych na kontakt z substancjami, które ciężko usunąć ze skóry dłoni. Należą do nich przede wszystkim różnego typu sadze, smary, oleje, farby, jak również, w mniejszym stopniu, opiłki i pyły. Zatrudniający takie osoby są zobowiązani do dostarczenie im środków czystości umożliwiających usunięcie takich zabrudzeń. Najefektywniejsze są w takim przypadku pasty BHP.

Pasta do rąk – działanie i jej skład?

Pasta do mycia rąk różni się od innych preparatów czyszczących wykorzystywanych każdego dnia w naszych domach. Z uwagi na fakt, że jest stosowana do usuwania niezwykle uporczywych zabrudzeń, musi cechować się dobrymi właściwościami ściernymi. Z tego powodu producenci takich past dodają do nich specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych lub drobinki minerałów, które usuwają brudzące substancje z zagłębień w skórze. Zarówno preparaty myjące użyte w paście do rąk, podobnie jak zabrudzenia, które one czyszczą, mają drażniące działanie. Dobrze więc, by pasta zawierała też substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Gdzie przydadzą się pasta do rąk?

Jak już nadmieniliśmy, pasta do rąk znajduje zastosowanie głównie w zakładach usługowych, rzemieślniczych i przemysłowych. Oczywiście przyda się też w domu – będzie niezastąpiona w trakcie porządków lub w przydomowym „kąciku” majsterkowicza. W takich przypadkach należy sięgnąć po małe opakowania pasty o pojemności do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają zaś bardziej ekonomiczne opakowania mieszczące od dziesięciu do trzydziestu kilogramów preparatu.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]