Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Dowiedz się, gdzie kupić lampę solną, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a czasami nabywamy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są ładne i bez trudu można je dobrać do wystroju pomieszczenia, bowiem są dostępne w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o takich samych kształtach ani strukturze krystalizacji. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, na przykład piramidy czy też kuli.

Lampy solne a wyzwalanie anionów

Mnóstwo ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te wytwarzane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest subtelne i kojące, zatem poleca się nabycie ich ludziom cierpiącym na brak snu lub stres, dlatego iż z ich pomocą można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniczki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]