Namioty ślubne – wesele we własnym ogrodzie

Śluby w amerykański stylu stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że młode pary chętnie wynajmują namioty weselne, które spełnią ich potrzeby. Organizujesz ślub w plenerze i chcesz wybrać najlepszy produkt? Przeczytaj nasze wskazówki!

Namiot ślubny a liczba gości

Popularność wesel na świeżym powietrzu powoduje, że na rynku można znaleźć bardzo wiele namiotów na wesele, a ich różnorodność pozwala na dobranie produktów spełniających wszelkie potrzeby przyszłych małżonków. W sprzedaży można znaleźć zarówno namioty ślubne stworzone z myślą o kameralnych imprezach, jak i modele, które przydadzą się podczas organizacji wesela dla pokaźnej liczby gości. Urządzasz niewielkie przyjęcie na działce, a może bardziej luksusową uroczystość? Jeżeli masz większe plany, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez trudu pomieścisz wszystkich gości.

Namiot weselny – dwuspadowy czy typu gwiazda?

Pojemność namiotu to oczywiście nie jedyny czynnik, który warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Niesłychanie ważny jest także rodzaj konstrukcji. Do najpopularniejszych typów należą – hale namiotowe, namioty bankietowe, namioty typu Turek, Stretch, Gwiazda, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem dwuspadowym lub spiczastym, jak również hale z plexi.

Namiot weselny – zadbaj o wygodę zaproszonych

Ważna jest także solidna budowa namiotu – najlepszym rozwiązaniem są modele wykonane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny wygodę zapewnią nieprzemakalne poszycia, które osłonią też przed promieniowaniem UV oraz zapobiegną skraplaniu wody na ściankach czy wydostawaniu się ciepła z namiotu.