Najpopularniejsze technologie i materiały do druku 3D

Jeśli szukasz materiału do drukarek 3D, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y24acttf

Firma CadXpert posiada kompleksową ofertę materiałów do drukarek 3D: tworzywa termoplastyczne, żywice fotopolimerowe i wiele innych. Materiały do druku 3D można pogrupować na 4 kategorie:
– SLA – żywice fotopolimerowe o rozmaitych cechach, utwardzane wiązką lasera,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie,
– FDM (skrót fused deposition modeling) – warstwy topionych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Dzieli się ono na 2 podkategorie: FDM do szybkiego tworzenia prototypów z niezbyt kosztownych termoplastów oraz FDM dla przemysłu stosowane do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych termoplastów,
– PolyJet – płynne żywice fotopolimerowe, utwardzane przy pomocy światła UV.

Filament do drukarki 3D – wszechstronny termoplast w przystępnej cenie

Filament to materiał wykorzystywany do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz tworzywo są stosowane do seryjnej produkcji, a także do szybkiego prototypowania z prostych do modelowania termoplastów oraz testowania funkcjonalnego. Jakie filamenty są przeważnie stosowane do druku 3D? W większości wypadków sięga się po tworzywa inżynieryjne (m.in. te o wysokiej udarności) bądź charakteryzujące się szczególnymi własnościami (np. ognioodpornością) oraz proste w obróbce PLA (poliaktydy). Technika druku FDM dorównuje wydrukom otrzymanym przy pomocy pozostałych popularnych metod, czyli termoformowania i wtrysku. Nadrzędne plusy filamentów to przystępna cena połączona z dobrą jakością wydruku, ekologiczny proces ich produkcji (nietoksyczny a przy tym czysty, toteż wyprodukowane z jego pomocą prototypy można stosować m.in. w biurach), jak również duża dostępność.
W asortymencie CadXpert w technologii FDM znajdują się filamenty:
– elastomery,
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania.

Inne materiały do druku 3D – żywice fotopolimerowe

Pomijając filamenty, w ofercie firmy CadXpert znajdziemy również pozostałe materiały do druku 3D. W stereolitografii (innymi słowy technologii SLA) są to m.in. materiały:
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– dentystyczne,
– standardowe.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa, którą utwardza się promieniem lasera? Bardzo szerokie. Najczęściej stosujemy ją w medycynie i przemyśle do druku 3D prototypów i projektów koncepcyjnych, a także różnorodnych przedmiotów, w których potrzebujemy osiągnąć efekt gładkiej powłoki.
Natomiast dla technologii PolyJet są to m.in. materiały:
– medyczne,
– gumopodobne,
– żywice imitujące właściwości polipropylenu.
PolyJet jest uznawana za nadzwyczaj precyzyjną i kompleksową technologię druku 3D. Płynne żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie za pomocą światła UV. Dzięki swoim właściwościom korzysta się z nich przeważnie do sporządzania prototypów anatomicznych, odwzorowujących wyrób końcowy, inżynieryjnych i koncepcyjnych. Z tych żywic produkowane są także opakowania, obudowy i inne produkty codziennego użytku.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]