antybakteryjny żel do rąk, żel do dezynfekcji rąk

Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

Na jednym cm2 skóry rąk może znajdować się aż 5 milionów komórek drobnoustrojów. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się pasożyty, wirusy i bakterie, które powodują groźne choroby. Z tej przyczyny higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele efektywniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – gdzie jest używane

Mydło dezynfekujące znalazło szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często wykorzystywane jest w placówkach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przyrządzaniu posiłków z jajek, mięsa (przede wszystkim drobiowego) oraz mleka, gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do włączania łokciem lub posiadających fotokomórkę.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]