Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Dowiedz się więcej o lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to akcesorium niezwykle często wykorzystywane podczas nauki jazdy konnej i tresur. Jakie lonże jeździeckie są dostępne w sprzedaży? Z czego są produkowane te sprzęty i gdzie poleca się je kupić?

Lonża dla konia – typy i jej zastosowanie

Lonża jeździecka to stosunkowo długa lina, zazwyczaj 5-8 metrowa, na której prowadzi się konia w czasie nauki jazdy i treningu umiejętności związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, dosiadaniem oraz trzymaniem wodzy. Zwierzę prowadzi się po zarysie okręgu, a lonża używana jest do nadzorowania reakcji konia. Narzędzie to służy także artystom cyrkowym oraz woltyżerom do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania przeprowadzanych trików. Lonża jest ponadto pomocna przy hipoterapii. Lonżę dla konia wykorzystuje się też w trakcie treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych osobników oraz zapewnienia im adekwatnej dawki ruchu.

Lonża dla konia – postaw na produkty znanych firm

Rozległe spektrum akcesoriów jeździeckich można znaleźć w bogato wyposażonych sklepach online oferujących specjalistyczny oprzyrządowanie w rozsądnych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie od znanych producentów – m.in. Waldhausen, Jumptec czy Harrys Horse. Chcesz kupić lonżę dla konia w brązowym, turkusowymlub różowym kolorze? Internetowy sklep Horse-Trade gwarantuje szeroki wybór akcesoriów, które spełnią wymagania nawet najkapryśniejszych użytkowników. W sklepie obecne są artykuły wytworzone między innymi z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowy karabińczyk.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]