Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

Jeśli chcesz kupić profesjonalne mopy do mycia podłóg, powinieneś odwiedzić tę stronę

Czyszczenie podłogi zdaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli idzie o znaczną powierzchnię bądź ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do mycia podłóg – po czym rozpoznać te najlepsze?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Nieomal równie istotne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i skraca czas czyszczenia posadzek. W trakcie czyszczenia większych powierzchni warto używać zestawu wiadra z mopem.

Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]