Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Co powinieneś wiedzieć o kontenery produkcja?

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia rozróżniamy kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały sypkie mogą także posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]