Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Więcej informacji o kawie w kapsułkach

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą jednakowo dobra jak w kafejce

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – smaczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do ekspresu to też nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się nierzadko czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Aktualnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]