Kapsułki Nespresso – przedstawiamy ich alternatywy

Co trzeba wiedzieć o kapsułki Nespresso zamienniki?

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych zwolenników. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zapożyczonych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Trieste, Roma i Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty pieczonego chleba, suszonych owoców czy palonego drewna. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Crema czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Lungo czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Vanilla oraz Chocolate.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 szt kawy w kapsułkach. Jednak dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]